English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
 
banner kayit2
banner kayitliste

tsf logo 2015

banner isbanknew

GSB Logo 2015cesme logoulusoy

 

3.Çeşme Open Başladı
3.Çeşme Açık Başladı
 
Çeşme Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun katkılarıyla, Mehmet Sarısaç'ın organizatörlüğüyle düzenlenen 3. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Çeşme Aya Haralambos Kilisesinde başladı. Çeşme'de bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası satranç turnuvası yoğun ilgi gördü. Azerbaycan,Bulgaristan, Hırvatistan, Gürcistan, Irak, İsrail, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan, KKTC ve Kazakistan'dan katılım sağlandı.

3

Üç yüz kişiyle sınırlı olan turnuva kayıtları belirlenen kontenjanın dolması nedeniyle on gün önce kapatılmıştı. Turnuvaya on bir değişik ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılım sağlandığı gözlendi. B kategorisi 1400 ortalama UKD/ELO ortalamasına sahip.
A kategisiyle bir ilk gerçekleştirildi: UKD/ELO ortalaması 2053 olan kategori Türkiye’nin en güçlü açık turnuvası unvanını kazandı.
Organizasyonun açılış töreninde konuşan turnuva organizatörü Mehmet Sarısaç Çeşme Belediyesine, katılımcılara ve sponsorlara teşekkür etti.
 
2

Turnuvanın başlangıç hamlesi Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından yapıldı ve turnuvada büyük heyecan başladı.

1 
 
Turkish Chess Federation © 2013